portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

123000 Tesli do serwisu

Rdzewieje element wspomagania kierownicy!

Raptem kilka dni temu informowaliśmy o akcji serwisowej Forda, a dziś (30.03.2018) o swojej akcji informuje znany i lubiany producent aut elektrycznych. 


Wchodząc dawno temu na rynek Tesla twierdziła, że nie potrzebuje rozbudowanej sieci serwisów, gdyż ich auta będą stosunkowo bezawaryjne. Aż do teraz.

Jak donosi dziś (30.03.2018r) serwis CNBC powołując sie na maila od pracowniczki Tesli (https://www.cnbc.com/2018/03/29/tesla-recalls-123000-model-s-cars-over-potential-power-steering-failure-reports.html) Tesla ogłasza akcję serwisową układów wspomagania kierownicy dla wszystkich egzemplarzy sportowego modelu Tesla S wyprodukowanych przed kwietniem 2016  r. 


Usterka nie jest na szczęście na tyle krytyczna, że mogłaby spowodować unieruchomienie auta, ale przy wystąpieniu, będzie dość uprzykrzająca życie. Producent zidentyfikował element układu wspomagania kierownicy szczególnie podatny na korozję, który może powodować spadek skuteczności wspomagania - szczególnie podczas jazdy z niskimi prędkościami czy na parkingu.


Tesla kontaktuje się ze swoimi użytkownikami drogą mailową i zaprasza do umówienia się na wizytę w najbliższym punkcie naprawczym. Trzeba podkreślić, że mimo nie najwyższego priorytetu naprawy awarii (bo nie spowoduje ona unieruchomienia auta), zdecydowano o serwisie wszystkich wyprodukowanych egzemplarzy, a nie tylko tych, w których wystąpiły oznaki awarii.