portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Akcja serwisowa BMW z dieslami

324000 aut narażonych na samozapłon

Myśląc o akcji serwisowej diesli, na pierwszą myśl przychodzi zapewne hasło DIESELGATE. Otóż nie tym razem! Tym razem powód okazuje się groźniejszy nie tyle dla środowiska (choć po części również), ale głównie dla samego auta oraz pasażerów. Gazeta "Frankfurter Allgemeine Zeitung" informuje, że w samochodach wyprodukowanych od kwietnia 2015 do września 2016 z 4-cylindrowymi dieslami oraz od lipca 2012 do czerwca 2015 z 6-cylindrowymi silnikami diesla może wystąpić awaria z chłodnicą EGRu. W wyniku możliwej nieszczelności, z owej chłodnicy systemu odprowadzania spalin może wyciekać glikol, który w zetknięciu z pozostałościami rozgrzanego, nie do końca spalonego oleju napędowego w układzie wydechowym może wywołać pożar!


Do tej pory odnotowano już ponad 30 przypadków samozapłonu. Większość z nich, niewiedziec czemu pojawiła się w Korei Południowej.

Wadliwe elementy występowały w większości produkowanych aut wyposażonych w silniki diesla. Akcja serwisowa dotyczy więc właścicieli aut: Serii 3, 4, 5, 6, 7, X3, X4, X5 oraz X6, które wyprodukowane zostały we wcześniej wspomnianym okresie. Najwięcej aut na serwis trafi w/w Korei Południowej (ponad 100 tys aut) oraz w Niemczech - około 96000 aut. Nie podano na ten moment o jakiej skali mówimy w odniesieniu do naszego kraju, natomiast jeżeli auto jest wyposażone w silnik diesla 4 lub 6-cylindrowy i zostało wyprodukowane we wspomnianym wyżej okresie, można spodziewać się kontaktu od najbliższego serwisu z zaproszeniem na wizytę.