portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Akcja serwisowa u kolejnej marki

Możliwe 2 usterki w Mercedesach do wyeliminowania

Jak tak dalej pójdzie, a właściwie jak producenci nie będą przykładali większej wagi do jakości stosowanych komponentów, to akcje serwisowe będą stanowiły znaczny procent wiadomości w naszym serwisie. Przynajmniej w ostatnim czasie jakoś się nawarstwiło ilościowo takich akcji...  a dziś informujemy o kolejnej - tym razem w marce z gwiazdą lub celownikiem na masce - u Mercedesa. Kolejnej, a właściwie kolejnych, bo UOKiK opublikował akcje serwisowe z 2 powodów, gdzie część modeli się pokrywa.Problem ze wspomaganiem kierownicy


Pierwszym problemem jest możliwy błąd czujnika w elektronicznej przekładni kierowniczej, który może ulec pęknięciu lub nie przekazywać odpowiednich wartości do systemu. Gdyby tak się stało, prowadziłoby to do deaktywacji elektronicznego wspomagania kierownicy, zmuszając kierowcę do "siłowania się" z kierownicą, w momencie kiedy już od dawna wszyscy przyzwyczailiśmy się do działania wspomagania, jednocześnie zwiększając ryzyko wypadku.

Problem z czujnikiem może wystąpić w Mercedesach klasy C, E oraz GLC (model 205, 213, 238, 253).

Na szczęście, w naszym kraju akcją serwisową naprawiająca ten sensor objętych jest raptem 20 aut.Problem z poduszką powietrzną


Drugą i znacznie szerzej zakrojoną akcją serwisową jest problem (najprawdopodobniej elektroniczny) występujący w tandemie systemu "Audio 20" wraz z automatycznym systemem rozpoznawania fotelika dziecięcego, kiedy to może wyskakiwać błąd związany z wyświetlaniem błednego komunikatu aktywności poduszki powietrznej pasażera z przodu, a w przypadku kolizji - nie odpalenie tejże, powodując większe obrażenia czy urazy. 

Ta akcja dotyczy aut Mercedesa typów 205 (C-klasa) oraz 253 (GLC). Dlaczego to akcja szerzej zakrojona? Polski dystrybutor marki Mercedes zidentyfikował możliwość wystąpienia tej usterki w aż 7297 pojazdach!


Oczywiście niebawem właściciele aut objętych akcją serwisową zostaną powiadomieni o tym fakcie i zaproszeni na wizytę w serwisie.

Pełne informacje UOKiKu podane są na stronach:

https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=15280

https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=15271