portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Akcja serwisowa w Alfa Romeo

Alfa zamiast hamować - przyśpiesza!


Akcje serwisowe wśród producentów aut zdarzają się dość często. Mniejszy problem, jeżeli dotyczą elementów akcesoryjnych. Gorzej jak wpływają na jazdę lub, co gorsza, bezpieczeństwo.

Tak się niestety stało w przypadku aut marki Alfa Romeo. 


Koncern FCA, czyli Fiat Chrysler Automobiles rozpoczyna akcję naprawczą dla ponad 60.000 egzemplarzy 2 modeli Alf Romeo na całym świecie. Dużo, nie dużo - na nasz kraj przypadają 574 auta. Akcja serwisowa obejmie 2 modele Alf - Giulię wyprodukowaną w latach 2017-2019 oraz Stelvio z lat 2018-2019. Co jest powodem akcji?


Amerykański oddział koncernu otrzymał od użytkowników sygnały, że w pewnych sytuacjach aktywny tempomat zamiast wyłączyć się po naciśnięciu hamulca, nie tylko się nie wyłącza, ale także niebezpiecznie przyśpiesza i to ponad ustawioną prędzej wartość prędkości! Na szczęście do tej pory nie odnotowano żadnego wypadku ani kolizji spowodowanej przez tą wadę, ale nie trudno się domyśleć, jak poważne mogą być konsekwencje zdarzenia drogowego spowodowanego przez auto, które bez żadnej kontroli samo przyśpiesza.Zdjęcie główne - Karelj - Automobile Alfa Romeo Giulia (952) on Motor show Auta na náplavce in Prague, Czech Republic 2017 - CC 4.0 / Wikipedia - cropped & resized