portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Auta Volvo do serwisu

Prawie pół miliona egzemplarzy z wadliwą częścią

Szwedzko-chiński koncern Volvo ogłasza właśnie akcję serwisową na prawie pół miliona egzemplarzy swoich aut! Do serwisów na całym świecie zostaną wezwani właściciele aut takich jak m.in. V40, V60, V70, S80, XC60 i XC90 wyposażone w silniki diesla, wyprodukowane między 2014 a 2019 rokiem.


Powodem akcji serwisowej jest jedna z części w komorze silnika, która może się topić lub nawet spowodować pożar silnika - co dodatkowo przy obecności czynnika klimatyzacji 1234yf, który podczas ekspozycji na ogień i wysoką temperaturę staje się toksyczny, nie wróży zbyt dobrze.


Do tej pory na szczęście nie doszło do żadnego przypadku pożaru, natomiast najprawdopodobniej Volvo miało już w tej sprawie sporo napraw serwisowych i przyjrzeli się dokładniej temu elementowi - a jako, że marka słynie z bezpieczeństwa - wolą zapewne na zimne dmuchać.


Warto tu jedynie zaznaczyć, że wadliwy element dotyczy najprawdopodobniej silników konstrukcji Volvo, gdyż akcja obejmuje modele produkowane od 2014 roku (do tych z bieżącej produkcji), zaś w kwietniu 2015 zakończono oficjalnie montaż diesli kupowanych od koncernów PSA/Ford, znanych jako 1,6 HDI (zapewne po krótkiej fazie przejściowej, gdzie klienci mogli mieć do wyboru obydwie konstrukcje).