portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Długoweekendowe kaskady

Wyjeżdżasz na długi weekend? Uważaj!

Sierpniowe święto przypadające jutro (15 sierpnia), czyli akurat w środku tygodnia prowokuje do wzięcia 2 dni urlopu i cieszenia się 5 dniami wolnymi. Niestety nie wszyscy będą cieszyć się urlopami. 


Od dziś do czwartku, jak informuje Komenda Główna Policji, na krajowych drogach pojawią się policjanci mierzący prędkość - i to nie byle jak, tylko kaskadowo. Oznacza to, że po minięciu jednego radiowozu "z suszarką", nie warto mocno przyśpieszać, bo niebawem możemy natknąć się na drugi, a czasem i na trzeci. Akcja ta (poza zasileniem budżetu) ma skupić się na kierowcach, którzy podobnie jak w przypadku fotoradarów doraźnie zwalniają, a potem znów wracają do swojej ulubionej prędkości. W najbliższych dniach, to że uda się zwolnić przez pierwszym radiowozem nie oznacza, że unikniemy mandatu za 1-2 kilometry.


Do akcji mają być zaangażowane zarówno tradycyjne oznakowane radiowozy, jak i nieoznakowane Insignie, Vectry oraz najnowsze pościgowce od BMW. Oznacza to, że cały zastęp "wozów bojowych" ruszy na drogi kontrolować prędkość i odcinkowo zwiększać bezpieczeństwo na drogach.


Na jakich drogach możemy się spodziewać kontroli? Statystycznie największe zagęszczenie radiowozów drogówki jest na DK1, DK86, DK 97, DK95, DK80 oraz DK7, natomiast uważajmy na każdej główniejszej drodze krajowej i wojewódzkiej!