portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Drogowa strzała z trójzębem

Czyli kolejny mocarny SUV przekraczający 300 km/h


Myśląc o bardzo szybkich SUVach, myślimy najczęściej o nowym Bentleyu Bentayga czy Alfie Romeo Stelvio Quadrifoglio. Teraz, jako trzeci do gry wchodzi Maserati Levante Trofeo. Jest to przede wszystkim odpowiedź Maserati na auto Alfy Romeo. 


Sercem nowego trójzębnego potwora jest potężna V8 o pojemności 3,8 litra, 590 KM mocy oraz zawrotnych 730 Nm momentu obrotowego i to dostępnego w bardzo szerokim zakresie od 2250 do 5000 obr/min. Pierwsza setka pojawia się na liczniku już po 3,9 sekundy, a maksymalna prędkość ma przekraczać 300 km/h. Do pobicia jest tutaj wartość 301 km/h osiągnięta przez Bentleya. Alfa mimo minimalnie szybszego sprintu do setki (Stelvio Quadrifoglio jest szybsza o 0,1 sekundy), to prędkość maksymalną ma niższą, bo na poziomie 283 km/h. Ma ona jednocześnie także 80 KM mocy mniej.


Wygląd? Jak to u włochów - wysmakowana, dynamiczna elegancja. Głęboka szarość karoserii oraz czerń wnętrza podkreślają moc drzemiącą w tym samochodzie. Produkcja Maserati ma rozpocząć się latem, natomiast warto już ustawić się w kolejce po Levante Trofeo, gdyż auto to ma być wersją limitowaną, choć producent nie podał jeszcze do jakiej ilości sztuk. Być może bliżej okresu letniego pojawi się ta informacja.