portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Duster liderem sprzedaży

Zdetronizował już dotychczasowych liderów - Fabię i Yariskę

Dacia Duster - auto, które coraz częściej widzimy na ulicach, cieszy się nieustanną popularnością. We wrześniu natomiast Dacia przeszła samą siebie! Dlaczego? W zestawieniu najpopularniejszych (najczęściej sprzedawanych) aut osobowych kupowanych przez osoby prywatne w miesiącu wrześniu Duster prześcignął Skodę Fabię i Toyotę Yaris i był najczęściej kupowanym modelem! Spójrzmy na zestawienie popularności kupowanych aut przez klientów indywidualnych we wrześniu:

1. Dacia Duster - 449 sztuk 

2. Skoda Fabia - 369 sztuk 

3. Toyota Yaris - 198 sztuk 

4. Hyundai Tucson - 192 sztuki 

5. Opel Corsa - 180 sztuk 

6. Dacia Sandero - 174 sztuki 

7. Kia Stonic - 168 sztuk 

8. Skoda Rapid - 166 sztuk 

9. Kia Sportage - 162 sztuki 

10. Skoda Octavia - 160 sztuk 


Pierwsza trójka, to można powiedzieć, że samochody stosunkowo niedrogie, gdzie przeciętnie kupowane auto kosztuje w granicach 50.000 zł. Tutaj warto też zauważyć, że patrząc po cenach wersji podstawowych Duster, mimo że jest dużo większy gabarytowo od Fabii i Yaris, jest również najtańszy!
Za podstawową wersję Dustera (tzw. "golasa") zapłacimy 39900 zł.* Porównując to do Toyoty Yaris (43500 zł)* oraz Skody Fabii (41250 zł)* widać wyraźnie, że patrząc zdroworozsądkowo, w przypadku Dustera dostajemy "najwięcej samochodu" - i to jeszcze w tak popularnym obecnie segmencie SUV, za najniższą cenę. Widać więc, że jest to najbardziej zdroworozsądkowy tani samochód.

Patrząc w zestawienie dalej (czyli tuż za podium) widać, że najlepiej sprzedającym się autem o stopień wyżej w cenie (czyli w granicach 80-90 tys. zł) jest także SUV - bardzo popularny na ulicach Hyundai Tucson, który również wygląda najbardziej zdroworozsądkowo w zakładanym budżecie, gdyż nie dość, że ma bardzo nowoczesną stylistykę, nie słychać o żadnych chorobach wieku dziecięcego, to jeszcze ma bardzo dobre silniki.


Na koniec spójrzmy jak wygląda czołówka zestawienia popularności kupowanych aut przez klientów indywidualnych, sumując sprzedane sztuki od początku roku:


1. Toyota Yaris - 4683 sztuki

2. Skoda Fabia - 4554 sztuki

3. Dacia Duster - 3933 sztuki

4. Opel Astra - 3597 sztuk 

5. Skoda Octavia - 2864 sztuki 


Widać, że Duster goni czołówkę i w tej chwili tak na prawdę ma duże szanse ją dogonić - wszystko zależy jedynie od fabryk, gdyż wiosną, po premierze nowego Dustera, auta te były dostępne jedynie na zamówienie z czasem oczekiwania do pół roku. Nie wiemy niestety ile w tej chwili czeka się na Dustera, ale mamy wrażenie, że na koniec roku Dacia może to zestawienie mocno zawojować.
* Ceny wersji podstawowych zaczerpnięte z oficjalnych stron importerów (na dzień 09.10.2018r)

Zdjęcie: Alexander Migl, Dacia Duster auf der IAA 2017 / Wikipedia