portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Genesis najlepszą marką luksusową w USA

Koreański Aston Martin numerem jeden w Stanach!

Genesis - luksusowa marka Hyundaia (z logiem nieco podobnym do Aston Martina) została wybrana przez magazyn Customer Report najlepszą marką aut luksusowych w USA! Po latach dominacji marek niemieckich, w końcu na szczycie podium pojawił się ktoś inny.


Na kolejnych miejscach znalazły się:

2. Audi

3. BMW

4. Lexus

5. Porsche

6. Kia

7. Subaru

8. Tesla

9. Honda

10. Toyota


Genesis wygrał w zestawieniu mimo faktu, że posiada jedynie 2 luksusowe auta w swojej ofercie - modele G80 i G90. Autorzy zestawienia jednak docenili duże tempo nieustannego ulepszania wszystkich detali aut. Koreańscy producenci już prędzej zajmowali miejsca na podium w podobnych zestawieniach dotyczących niezawodności czy niskiego zużycia paliwa, teraz także mogą dopisać sobie również sukces w segmencie aut luksusowych. Co zadziwiające, w zestawieniu również bardzo dobrze poradziła sobie Kia, która uplasowała się na 6 miejscu, 2 oczka wyżej od Tesli!
Patrząc wstecz przez ostatnie kilka lat widzimy wielki postęp w projektowaniu i konstruowaniu bardzo rozsądnych modeli przez Kię i Hyundaia, przez co nie są to marki postrzegane już jako wyłącznie niskobudżetowe. Przez rozsądną konfigurację i wycenę, stanowią bardzo dobre propozycje w niemal każdym segmencie rynku, a brak poważniejszych afer i akcji serwisowych świadczy o dobrym zaprojektowaniu wszelkich komponentów wchodzących w skład auta.