portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Kolejny problem z VAGiem

Tym razem może zakończyć się niebezpiecznie

Jak donosi niemiecki serwis informacyjny  merkur.de (artykuł oryginalny otworzy się w nowym oknie), do serwisów wzywani są w Niemczech właściciele aut marek Skoda, Seat oraz Volkswagen, zakupionych w lata 2017-2018. Na szczęście nie wszyscy, a tylko osoby, które wybrały egzemplarze z tradycyjnymi stalowymi felgami i kołpakami - czyli zazwyczaj klienci podstawowych wersji cennikowych aut. Dotyczy to aut takich jak: Seat Ibiza, Leon, Leon SC, Leon ST, Skoda Octavia, VW Golf, Golf Variant, Golf Sportsvan oraz elektryczny E-Golf.


Problemem jest nieprawidłowy (prawdopodobnie zbyt miękki) stop metali, który może powodować odkształcenie się felgi i natychmiastową utratę ciśnienia. Jak łatwo się domyśleć, od gwałtownej utraty ciśnienia (zwłaszcza przy większej prędkości), przez utratę odpowiedniego sterowania autem do wypadku nie trudno.


Na ten moment nie ma informacji, czy w Polsce również były użytkowane felerne felgi, natomiast na niemieckim serwisie został zamieszczony filmik pokazujący jak rozpoznać owe egzemplarze. 
Myślimy, że jeżeli macie auto kupione w tych rocznikach na felgach stalowych, to warto choćby rzucić okiem czy są takie same czy inne oraz czy ewentualnie w najbliższym czasie możecie spodziewać się kontaktu od serwisu.