portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Kup nowe BMW e46 330ci Sport

Tanio niestety nie będzie...

Często na forach internetowych czy grupach na Facebooku, jak młodzi ludzie szukają samochodu do 10-15 tysięcy złotych i proszą o poradę - co kupić? - dostają krótką odpowiedź. E46! I to najlepiej w coupe.

To auto to prawdziwy fenomen. Ponadczasowe wzornictwo, względnie niska awaryjność, dostępność z naprawdę mocnymi i porządnymi silnikami, wygoda w środku i sportowy charakter.

Sporo o tym aucie swego czasu opowiadał Kickster Motoznafca na swoim kanale youtube. 

Film poniżej:


Jedyny problem z E46 jest taki, że ta generacja BMW Serii 3 o dawien dawna jest już nieprodukowana. Ale jest na to rada, niestety bardzo kosztowna.

Na jednej z amerykańskich stron ogłoszeniowych pojawiła się E46 coupe w wersji 330ci Sport z automatyczną skrzynią biegów. Warto wspomnieć, że silnik o oznaczeniu M54B30 cechuje się mocą 231 KM i momentem obrotowym 300 Nm, a pierwszą setkę robi w około 6,5 sekundy! Dlaczego egzemplarz amerykański jest taki niecodzienny? Bo jest prawie nieużywany!


Egzemplarz, o którym mowa pochodzi z 2001 roku, jest w kolorze titanium silver, zaś środek oplata czerwona skóra. Najważniejszą jednak kwestią jest przebieg, który wynosi raptem 854 mile! W naszej skali metrycznej to 1354 km! Czyli jeździł średnio niecałe 80 km rocznie. Jest to chyba jedna z lepszych istniejących na świecie opcji a youngtimera!


Jaka jest cena tej można powiedzieć perełki? Duża-nieduża - $29,999. Do tego dochodzą jeszcze wszelkie podatki, akcyza i koszt sprowadzenia auta do kraju. Potem zostanie jedynie dostosowanie świateł do wersji europejskiej i można jeździć. Przyjąć możemy, że całkowity koszt auta od zakupu w USA do legalnego poruszania się po Polsce ze wszystkimi opłatami zamknie się zapewne w okolicach $45,000 czyli w granicach do 170.000 zł. Dużo, czy nie dużo jak za taką perełkę?

Daj znać w komentarzu na https://www.facebook.com/AutoMotoStrefaPL


Chcesz obejrzeć (a może kupić?) auto na własne oczy? Jest ono oferowane pod adresem:

https://www.hemmings.com/classifieds/cars-for-sale/bmw/330ci/2195947.html
Zdjęcie główne: SpeedDemon / Wikipedia