portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Nowy budżetowy i zaskakujący SUV

Nowy model SUVa z aspiracjami terenowymi i świetnie zaprojektowanym wnętrzem przedstawiła ...

marka Dacia. Tak - zaprezentowane u góry zdjęcie, to kokpit nowej Dacii Duster. Model, w którym Dacia dość mocno postawiła na jakość wnętrza oraz właściwości terenowe.


Do tej pory wnętrze Dustera było do bólu poprawne - no może poza zbyt nisko osadzonymi przełącznikami od nawiewu i klimatyzacji - ciężko było coś ustawić bez odrywania wzroku z drogi. W nowym modelu cały panel klimatyzacji został znacznie powiększony i zyskał designerski powiew nowoczesności. Z praktycznych kwestii, nowy Duster zyskał więcej schowków, siedziska foteli zostały wydłużone o 2 cm, a kierownica w końcu zyskała regulację. 


Wygląd zewnętrzny także nabrał nowoczesnych smaczków. Bryła auta stała się masywniejsza i sprawiająca bardzo solidne wrażenie, można by rzec - muskularna. Tylne światła osadzone dość wysoko zaprojektowane w kształcie kwadratu na pewno rzucą się w oczy każdemu. Dodatkowo pod nowy model zostały zaprojektowane zupełnie nowe 17-calowe koła, które również dodają agresji całemu wyglądowi. 21 cm prześwitu sprawia, że zarówno lekki teren jak i miejskie krawężniki nie będą nowemu Dusterowi sprawiać żadnych problemów. 

Co pod maską? 2 benzyny 1,6 SCe 115 oraz 1,2 TCe 125 KM, a także silnik diesla o pojemności 1,5 litra o mocach 90 i 110 KM. Dacia oferuje do wyboru możliwość napędu na 2 oraz 4 koła (za wyjątkiem słabszej wersji diesla). Dodatkowo mocniejszy diesel w wersji 4x4 może być wyposażony w dwusprzęgłowy automat, a 1,6 benzynę można zamówić z fabryczną instalacją LPG.

Pozostaje mieć nadzieję, że cena nie będzie dużo różnić się od poprzednika, a z przecieków od producenta wiemy, że faktycznie będą się starać utrzymać ją na bardzo zbliżonym poziomie do poprzednika - czyli okolice 40-kilku tysięcy.

Nie chcę zapeszać, ale nowy Duster będzie aspirował do miana hitu rynkowego. Bardzo rozsądna konfiguracja za niespotykaną w tej klasie cenę. Trzymam kciuki!