portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Polestar 1 - Hybryda na abonament

Luksus, którego nie kupisz na własność

Czym AMG dla Mercedesa lub Nismo dla Nissana, tak samo Polestar do tej pory był fabrycznym tunerem Volvo, który to na różne sposoby podkręcał i upiększał fabryczne pojazdy tej szwedzkiej marki. W tej chwili jednak obserwujemy przemianę marki tuningowej w markę, która będzie produkować własne samochody. Na targach w Genewie pokazany został pierwszy model marki - Polestar 1. 


Wspólnym elementem aut Polestar będzie stosowanie wyłącznie napędów elektrycznych lub hybrydowych. Producent z założenia rezygnuje z klasycznych napędów wyłącznie spalinowych. W pierwszym modelu nowej marki zastosowano właśnie napęd hybrydowy o mocy systemowej 600 KM i momencie obrotowym na poziomie 1000 Nm! Zastosowane akumulatory mają pozwolić na przejechanie do 150 km na silniku wyłącznie elektrycznym. Producent zastosował tutaj ciekawy sposób napędu. Tylne koła napędzać będą silniki elektryczne (po jednym na każde koło), zaś przednia oś napędzana będzie silnikiem spalinowym. Dzięki takiej konfiguracji, możliwe będzie uzyskanie napędu na 4 koła. 


Dzięki doświadczeniu marki Polestar, która w Volvo odpowiadała za zwiększenie stopnia luksusu, to i autorskie modele będą niezwykle luksusowe, dzięki zastosowanym materiałom oraz przemyślanym szczegółom wykończeniowym. 
Najciekawszym jednak elementem tej premiery jest sposób finansowania. Okazuje się, że samochodu tego nie sposób będzie kupić. Producent oferować będzie 2- i 3-letnie plany subskrypcyjne, gdzie za określoną miesięczną opłatę będziemy użytkownikami auta. W koszcie tym ujęte będą już wszelkie opłaty typu ubezpieczenie, przeglądy, naprawy itp. Konkretna kwota opłaty miesięcznej nie została jeszcze podana, póki co wiadomo, że zapisanie się na ową subskrypcję wiązać się będzie z wpłatą 2500 Euro kaucji. Zainteresowanie Polestarem przerosło już prawdopodobnie możliwości producenta, gdyż ten deklaruje możliwość produkcji 500 szt rocznie, zaś zgromadził już 6000 deklaracji od chętnych. Ta swoista przedsprzedaż subskrypcji ruszy we wtorek 13 marca o 8 rano i mam wrażenie, że przypominać będzie zapewne swoim tempem internetową sprzedaż biletów na ważne mecze piłki nożnej.