portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

jak sprzedawać?

Ważne informacje dotyczące zasad działania serwisu automotostrefa.pl

Jak kupować lub sprzedawać poprzez AutoMotoStrefę pl?

Aby dokonać kupna bądź sprzedaży należy najpierw dokonać rejestracji na portalu.

Jak licytować na automotostrefa.pl?

Najpierw musisz zalogować się. Potem aby podbijać stawki musisz zaakceptować cenę wywoławczą. Akceptacja ceny wywoławczej jest przystąpieniem do licytacji. Jeżeli nikt Cię nie przelicytuje, Twoja stawka jest najwyższa i jeżeli jej wartość mieści się między Bezpiecznym Wariantem Cenowym a opcją Kup Teraz, możesz stać się właścicielem przedmiotu.

Dlaczego podczas rejestracji muszę podać swoje dane osobowe?

Ze względów bezpieczeństwa – staramy się zapewnić poczucie bezpieczeństwa zarówno osobom sprzedającym jak i kupującym. Prosimy pamiętać, że aukcja to jedna z form obwarowanych przepisami prawa i jeżeli kupujący dokonuje licytacji, to po wygranej aukcji staje się uprawnionym do zakupu produktu ( dokończenia transakcji ) a sprzedający ma prawo oczekiwać od wygrywającego aukcję aby ten zapłacił za produkt. Na ten moment weryfikacja użykowników następuje telefonicznie przez administratowa portalu.

Kiedy obywają się aukcje na żywo?

Aukcje na żywo odbywaja się w każdy czwartek. Aby sprzedać pojazd w aukcji na żywo, należy zgłosić się z oferowanym produktem na giełdę do godz. 8.00 danego dnia celem dokonania rejestracji na aukcji. Aukcja rozpoczyna się o 12.00.

odpowiedzialność prawna i koszta

Warto wiedzieć!

Czy za sprzedaż przedmiotów podczas aukcji/licytacji pobierane są opaty w formie prowizji?

Nie – nie pobieramy opłat prowizyjnych za sprzedaż produktów na naszej stronie internetowej bądź za sprzedaż produktów podczas aukcji on-line.

Kto odpowiada za sprzedawany produkt na Państwa stronie?

Zawsze właściciel – sprzedajacy. My jedynie udostępniamy kanał sprzedaży. Kupującemu oraz sprzedającemu umożliwiamy skontaktowanie się, celem dokończenia stransakcji.

Jakie przepisy mają zastosowanie do trwających aukcji, które można przeglądać na Państwa stronie, gdy nie trwa aukcja online (czyli z dostępem do kanału youtube) ani aukcja na żywo (czyli aukcja w której można uczestniczyć odwiedzając Państwa giełdę we Włocławku)?

Mają tutaj zastosowanie przepisy aukcji online i aukcji na żywo, gdyż zwykła aukcja / nie online / różni się jedynie brakiem dostępu wizji na kanale youtube.

Czy aukcja na prawach ogłoszeń jest taka samą aukcja jak pozostałe?

Nie, aukcja na prawach ogłoszeń, jak sama nazwa wskazuje, stanowi jedynie informację dla potencjalnego klienta, że sprzedawca posiada wystawiony przedmiot na naszej stronie i chce go sprzedać. Prosimy jednak pamiętać, że sprzedawcy dodają ogłoszenia na wielu portalach i przed dokonaniem zakupu przez Opcję Kup Teraz najlepiej jest skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać się czy przedmiot nie został wczesniej sprzedany.

Chcę dokonać zakupu w aukcji z opcją Sprawdzanie Ceny lecz nie można kupić przedmiotu za pomocą opcji Kup Teraz.

Jeżeli kwota proponowana przez licytującego jest w zakresie BWC to nie można dokonać zakupu za pomocą Opcji Kup Teraz. Można jedynie licytować. Opcja Kup Teraz aktywna będzie dopiero wtedy gdy kwota licytacji będzie większa od Max BWC. Jakie korzyści daje sprzedawcy zastosowanie tego mechanizmu? Poprzez zastosowanie tego mechanizmu sprzedawca jedynie dowiaduje się jaka kwotę mógłby uzyskać na rynku.

W moim oknie aukcji wyświetlają się wszystkie aukcje zarówno te aktualne jak i te stare - jest ich bardzo dużo, co mam zrobić aby widzieć tylko te aktualne.

Należy skorzystać przycisku filtr umieszczonego nad aukcjami.

Sprawy techniczne i pozostałe

Tu dowiesz się jak działają nasze aukcje, czym są ogłoszenia i zapytania ofertowe

Czy przedmioty wystawiają się w internecie automatycznie?

Nie – zanim przedmiot pojawi się na stronie aukcji – najpierw administrator musi go zatwierdzić.

W jakim czasie od wstawienia przedmiotu na portal znajdzię się on na aukcjach?

Najpóźniej do 24 godzin, weryfikacja ma na celu jedynie sprawdzenie, czy na zdjęciu bądź opisie nie zostały zawarte treści obraźliwe bądź niezgodne z prawem.

Czy mogę osobiście przyjechać na giełdę i wystawić samochód na aukcję na żywo?

Tak – jest to całkowicie bezpłatne, zapraszamy.

Czy istnieje możliwość przed aukcją na żywo aby potencjalny kupujący mogł sprawdzić stan techniczny pojazdu?

Każdy klient ma prawo sprawdzić licytowany pojazd. Wystarczy skontaktować się z działem sprzedaży i umówić dogodny termin wizyty serwisowej. Wszystkie auta przeznaczone do licytacji można oglądać 7 dni w tygodniu na placu postojowym. Przy al. Kazimierza Wielkiego 12 (Pchli Trag) we Włocławku (mowa tutaj o pojazdach do których prawo własności posiada nasza firma bądź firmy powiązane).

Czy w aukcjach on-line i na żywo może uczestniczyć osoba niezalogowana?

Nie – w licytacjach on-line uczestniczą tylko zalogowani użytkownicy AutoMotoStrefy. Natomiast w aukcjach na żywo odbywających się na Pchlim Targu / adres w zakładce GIEŁDA / może uczestniczyć każda osoba, pełnoletnia, posiadajaca pełną zdolność do czynności prawnych.

Czym jest BWC czyli Bezpieczny Wariant Cenowy?

Sprzedający podczas wystawiania aukcji na stronie AutoMotoStrefa.pl na możliwość skorzystania z wariantu "Bezpieczny Wariant Cenowy zwany dalej BWC. Zakres BWC określa minimalną oraz maksymalną wartość w której sprzedający może odstąpić od umowy sprzedaży - nie jest zobowiązany umową kupna i sprzedaży w tradycyjnym pojęciu umowy kupna i sprzedaży według Kodeksu Cywilnego. Jeżeli cena sprzedaży mieści się w zakresie między minimum BWC oraz maksimum BWC, to jedynie od sprzedawcy zależy ( jego dobrej woli ) czy chce za tą oferowaną cenę przez potencjalnego nabywcę w drodze licytacji, sprzedać produkt. Minimalne BWC -jeżeli cena produktu podczas licytacji ustaliła się poniżej tej kwoty, sprzedawca nie jest zobowiązany do sprzedaży produktu.
Maksymalne BWC - jeżeli cena produktu podczas licytacji osiągnęła poziom powyżej kwoty maksimum BWC, transakcja została zaakceptowana a sprzedawca jest zobowiązany do sprzedaży produktu osobie w licytowanej kwocie.

Wariant SPRAWDZENIA CENY

Zaznaczenie podczas wystawiania aukcji przez sprzedającego opcji "sprawdzanie ceny" na TAK, powoduje, że wraz z końcem licytacji nie dochodzi do aktu kupna i sprzedaży w tradycyjnym znaczeniu tego słowa zgodnie z Kodeksem Cywilnym lecz jedynie dochodzi do tzw. "badania rynku" celem którego jest jedynie sprawdzenie poprzez wystawienie przedmiotu na aukcję, jaką cenę za produkt może uzyskać sprzedający w toku licytacji. Sprzedający na zasadzie dobrej woli może dokończyć transakcję – sprzedać przedmiot kupującemu.
Natomiast jeżeli podczas wystawiania aukcji z opcją „sprawdzanie ceny” przez sprzedającego, kupujący dokona zakupu przez opcję KUP TERAZ, dochodzi do aktu kupna i sprzedaży zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego.

Podczas tworzenia aukcji napotkałem na przycisk STAWKA – co on oznacza?

Stawka, to wartość w polskich złotych, określająca o jaką kwotę będzie podbijana aukcja przez licytujących.

Jakie dokumenty mogę załączyć do aukcji?

Do aukcji można dołączyć każdy plik PDF, mogą to być przykładowo dane techniczne pojazdu, gwarancje, oświadczenia.

Do czego służy zakładka ZAPYTANIA?

W tej zakładce użytkownik portalu może dodać ogłoszenie w sprawie poszukiwanych produktów np. konkretnego modelu samochodu.

Czy istnieją inne formy współpracy z państwa firmą?

- Istnieje możliwość przygotowania oferty dla firm posiadających swoją flotę samochodów bądź dla komisów – polegającą na sfotografowaniu i wstawieniu sprzedawanych pojazdy na nasz portal aukcyjny.
- Istnieje także możliwość przygotowania na zlecenie aukcji na żywo / on-line dostarczonych samochodow przez zleceniodawcę.
- Istnieje możliwość wstawienia na nasz portal reklamy.