portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Prawdziwy przekaz loga marki Hyundai

To tylko H czy coś więcej? Mamy wizualizację!

W ostatnich dniach w internecie krążą newsy odnośnie znaczenia loga marki Hyundai. Patrząc na nie, widzimy lekko przekrzywione w prawą stronę "H" czyli pierwszą literę nazwy marki. Jednak pochodzenie tego loga nie jest tak proste jak się wydaje.


Serwisy branżowe powołują się na stronę amerykańskiego oddziału marki, gdzie jest wspomniane, że pod literką H kryją się 2 osoby podające sobie rękę. Można stwierdzić, że to producent i klient podają sobie rękę podczas pozytywnie zakończonej transakcji oraz wyrównaniu poziomu komunikacji i postawie partnerskiej między sobą. 


Niestety serwisy motoryzacyjne piszą o tym dość prześmiewczo, "nie widząc" w logu niczego więcej ponad literką H. Nasza ekipa dotarła do grafiki, która obrazuje być może pierwowzór tej koncepcji, która później przerodziła się w owe H.
Istotnie widać na niej 2 postacie - po lewej starszą, doświadczoną, która może symbolizować producenta oraz z prawej osobę w średnim wieku, jako dorosłego, zrównoważonego klienta. Może coś w tłumaczeniu pochodzenia tego loga jest...