portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Range Rover w Bramie Niebios

Spektakularne osiągnięcie nowej hybrydy od Range'a

Marka Range Rover od początku była chyba kojarzona mocno terenowo. Nowa hybryda marki nie mogła w żaden sposób naruszyć luksusowo-terenowego wizerunku producenta. Aby udowodnić, że Range Rover potrafi wiele, zbudowano specjalną wersję hybrydowego modelu Range Rover Sport PHEV przystosowaną do jazdy pod dużym kątem natarcia i dokonano niemożliwego!


Wrota niebios stanowią zakończenie drogi w górach Tianmen w Chinach. Sama podróż asfaltem jest już mocno emocjonująca, gdyż na dystansie 7 mil (czyli nieco ponad 11 km) znajduje się 99 ostrych zakrętów, przez które nowy SUV od Range'a "przepłynął" niemal jak po autostradzie. Prawdziwy opad szczęki powoduje jednak to, co znajduje się na końcu tej drogi. Schody! Ale nie byle jakie - 999 stopni wiodących do tzw. Bramy Niebios, czyli do łuku skalnego, który wg. miejscowej mitologii łączy świat boski z ziemskim.


SUV Range Rovera pokonał cały dystans (99 zakrętów oraz 999 schodów) w czasie 22 minut i 41 sekund. Warto dodać, że w najtrudniejszym miejscu kąt ułożenia schodów osiągnął 45*, czyli wg. naszych procentowych oznaczeń na znakach drogowych w górach - 100%! Auto pokonało schody jadąc w trybie "Mud & Ruts".


Range Rover opublikował film z całego wyczynu. Aż dech zapiera!