portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Terenowo-ciężarowy Włoch

Czytając tytuł, jedyne skojarzenie auta do transportu ładunków z Włochami prowadzi do marki Iveco. A tu niespodzianka!

Ten gustowny samochód typu pick-up, który tak pręży się na włoskim wybrzeżu niemal krzycząc, że pick-upy nie są dedykowane tylko do przewozu ładunków ale mogą być również zgrabnymi autami na co dzień - pochodzi od Fiata! Tak, dokładnie... jest to Fiat Fullback.

Jako, że gabaryt ma słuszny, to i serce będzie nie byle jakie. W Fullbacku występować będzie diesel 2,4 litra w dwóch odmianach mocowych 150KM/380Nm oraz 180KM 430Nm. Jest to ta sama jednostka, tylko w 2 wersjach. Napęd przenosić będą 6-biegowe skrzynie manualne oraz 5-biegowe automaty. Dodajmy, że napęd na 4 koła - np. żeby łatwiej się z owej plaży wykopać.


Wnętrze sprawia wrażenie bardzo dobrze wykonanego. Zresztą Fiaty nigdy nie miały większych problemów ze spasowaniem plastików czy jakością zastosowanych materiałów.

Fullback dostępny będzie w 3 wersjach. Dwóch użytkowych (2 drzwiowa przedłużona oraz 4 drzwiowa podwójna) oraz cywilna wersja Fulllback  Cross z widocznymi na zdjęciu dodatkami ozdobnymi jak np. dodatkowe ramy/poręcze w skrzyni bagażowej. Kabina 4-drzwiowa podwójna pomieści 5 osób w powierzchnią ładunkową 152x147 cm, zaś przedłużona wersja 2-drzwiowa będzie rejestrowana na 4 osoby z ponad 30 cm dłuższą skrzynią ładunkową o wymiarze 185x147 cm.

Do tej pory do pickupów przyzwyczajały nas głównie Stany z ich Dodge'm Ramem czy Dakotą, Chevroletem Silverado czy Fordami z serii F.

Potem Toyota dołączyła ze swoim Hiluxem, Nissan z Navarą i VW z Amarokiem. Teraz do gry wchodzi Fiat z Fullbackiem a i od Mercedesa też już wychodzą projekty pick-up'a. Czy to znaczy, że wchodzi na rynek nowy trend, który uzupełni działkę Suvów i Crossoverów o typ aut bardziej bagażowych? Czas pokaże.