portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Tesla popularniejsza od flagowych Mercedesów i BMW

Amerykanie przegonili europejczyków w klasie aut luksusowych.

Okazuje się, że S-klasie Mercedesa i jej głównemu konkurentowi - Serii 7 od BMW wyrósł właśnie groźny konkurent, który zdaje się coraz odważniej poczynać na motoryzacyjnym rynku. Mowa o Tesli, czyli firmie, o której słyszał już niemal chyba każdy. Co istotne, coraz więcej osób chce mieć Teslę i coraz więcej realnie ją zamawia.

Nad tą sytuacją poważnie zastanawiają się obecnie pracownicy Mercedesa i BMW. Okazało się, że w Europie najwyższy w gamie Tesli model S w 2017 roku sprzedawał się lepiej niż flagowe S-klasy i Siódemki. 


W 2017r. w Europie sprzedano 16132  egzemplarze Tesli S. Dla porównania Mercedes na swoją S-klasę znalazł 13359 nowych właścicieli, zaś BMW na serię 7 - 11735 nabywców. Rodzimy rynek Tesli - Ameryka okazuje się tradycyjnie pomyślniejszym, gdyż Amerykanie lubią kupować to co swoje. Tesla S w Ameryce sprzedała się w wolumenie 28800 szt, a zestawienie z wielkością sprzedaży S-Klasy w liczbie 15888 szt mówi samo za siebie.


Nie tylko najwyższy model S świetnie sobie radzi. Drugi w kolejce model - Tesla X, również nie zostaje w cieniu. W ubiegłym roku w Europie sprzedało się 12000 egzemplarzy. Porównując to do bardziej znanych konkurentów, to mniej więcej tyle ile Porsche Cayenne, a jednocześnie jest to wynik o 2000 szt lepszy od bardzo popularnej X-szóstki BMW, której sprzedano ok. 10000 egz.


Jak widać, Tesla coraz odważniej wchodzi na rynek. Coraz większą grupę ludzi zaczyna przekonywać skuteczność Elona Muska - czy to przy projektach samochodów, czy misji kosmicznej czy choćby produktach z The Boring Company. Jeszcze kilka lat temu nikt by nie przypuszczał, jak "łatwo" jest zagrozić pozycji flagowych aut Mercedesa czy BMW, a w tej chwili okazuje się, że wystarczy dobry pomysł i skuteczność w wykonaniu!