portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

portal darmowych ogłoszeń i aukcji motoryzacyjnych

Trochę Ameryki w Polsce

Oficjalny salon Cadillac radzi sobie całkiem nieźle

Czytając nasze artykuły zapewne łatwo się zorientować, że nie jesteśmy fanami downsizingu. Małe, uturbione, wyżyłowane silniczki to nie zawsze jest to co tygryski lubią najbardziej. Mimo, że sami posiadamy 2 salony samochodowe (różnych marek), które to na szczęście nie poszły w 100% w downsizing, a raczej projektują silniki zdroworozsądkowo, to dziś chcielibyśmy wspomnieć o "konkurencji" i nie, nie jest to artykuł sponsorowany. Jako, że sami niedawno (przedwczoraj? całkiem przypadkiem) odkryliśmy jego istnienie... to dzielimy się tym dalej.


Otóż w Warszawie funkcjonuje oficjalny dealer amerykańskich aut marki Cadillac, Chevrolet oraz Corvette (w sumie odłam Cheviego). Samo otwarcie salonu w ubiegłym roku odbyło się na tyle bez medialnego echa, że dopiero teraz zauważyliśmy jego istnienie dzięki Panu Maciejowi Pertyńskiemu - dziennikarzowi i jednemu z jurorów plebiscytu na Światowy Samochód Roku, po publikacji testu Cadillaca XT5 (poniżej jego test Cadillaca XT5)
Obecnie w ofercie dealera można znaleźć fabrycznie nowe, homologowane na Europę modele:

Cadillac:

- XT5 

- CTS

- ATS Coupe


a także Chevroleta Camaro zarówno w wersji 6,2 V8 jak i 2,0 Turbo oraz czerwoną strzałę Corvette Grand Sport 6,2 V8. Wszystkie auta są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję - 3 lata na mechanikę, 6 lat na perforację nadwozia i dla miłośników dużych silników - większość oferty stanowią auta z V6 i V8 pod maską!


Cieszymy się, że w dobie niewielkich pojemności skokowych silników pojawiają się w naszym kraju dealerstwa marek, które nie zawsze wpisują się w trend downsizingu... co nie znaczy, że nie są ekologiczne.

Chętnie byśmy dowiedzieli się, jak mocno "truje" atmosferę np. V6'tka w XT5, która przy 90 km/h ma ledwie 1200 obr/min.


Zwolenników aut Amerykańskich od General Motors zapraszamy na stronę owego, pierwszego w naszym kraju oficjalnego salonu Cadillaca - https://cadillac.autozoliborz.pl

Swoją drogą ciekawe, czy można by za ich pośrednictwem ściągnąć do Polski nowego Escalade :-)